Tarczociąg strzelniczy TRS 3.0 (transporter tarcz)

Odsłony: 3022

Modułowy tarczociąg strzelniczy wraz z zaawansowanym systemem sterowania ruchem i odległością.


Kompletny modułowy tarczociąg wraz z innowacyjnym mikroprocesorowym sterownikiem, pozwalającym na płynne sterowanie prędkością ruchu wózka tarczy.  Intuicyjna obsługa przez użytkowników strzelnicy. Proste, samodzielne programowanie modułu sterującego przez obsługę techniczną wyposażenia strzelnicy.


MODUŁOWY SYSTEM MONTAŻU
Mechanikę tarczociągu można zastosować zarówno dla torów 10metrowych jak i 50, 100 metrowych lub dłuższych. Szynę jezdną tarczy stanowi kształtownik 40x80mm i grubości ścianki 3mm. Elementy należy podwiesić do sufitu pomieszczenia lub konstrukcji nośnej za pomocą systemowych wieszaków i prętów gwintowanych. System TRS 3.0 pracuje już na strzelnicy z torem o długości 100m - patrz film na dole strony.

PROSTE PROGRAMOWANIE PRZEZ OBSŁUGĘ STRZELNICY
Po zainstalowaniu tarczociągu, obsługa strzelnicy wykonuje procedurę programowania sterownika za pomocą wysokokontrastowego wyświetlacza i przycisków umieszczonych na module sterownika. Konieczne będzie jedynie przypisanie odległości do poszczególnych programów i tarczociąg zacznie działać prawidłowo.

INTELIGENTNE OBLICZANIE ODLEGŁOŚCI TARCZY
System obsługuje funkcję obliczania odległości tarczy co pozwala na przesunięcie wysłanej tarczy na odległość odpowiadającą innemu programowi bez konieczności przywoływania jej do stanowiska. Dodatkowo, niezależnie od ustawionej max prędkości wózka, tarcza zatrzyma się zawsze w zadanej odległości od stanowiska. W standardowych "sterowaniach czasem biegu silnika" problem stanowią też zmienne opory toczenia wózka, które wpływają na prędkość poruszania wózkiem a co za tym idzie różnice w przebytej drodze. W przypadku elektronicznej kontroli odległości tarcza zostanie wysłana zawsze na tą samą odległość niezależnie od oporów czy prędkości silnika. System oblicza również czas potrzebny do wytracenia energii kinetycznej wózka i automatycznie wprowadza korekty hamując odpowiednio wcześniej przed osiągnięciem celu.

OBSŁUGA W RĘKAWICACH
W pilocie zastosowano duże praktycznie bezoporowe przyciski co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia przez użytkownika w rękawiczkach. 

LINKA ZABEZPIECZONA PRZED PRZESTRZELENIEM
Umieszczenie linki napędowej nad szyną wózka pozwoliło na zabezpieczenie przed przypadkowym przestrzeleniem przez użytkownika toru.


POMAGAMY, DOSTOSUJEMY
Nie jesteś pewien czego potrzebuje Twoja strzelnica? Pomożemy w doborze najlepszej konfiguracji systemu - Napisz. Jesteśmy jego producentem więc możemy zmienić praktycznie wszystko.

CIĄGLE AKTUALIZUJEMY OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA
Nasi klienci, którzy zakupili tarczociągi przed wprowadzeniem nowych funkcji do oprogramowania mogą przesłać nam swój sterownik do aktualizacji. Usługa aktualizacji jest całkowicie bezpłatna a jedyny koszt stanowi przesyłka kurierska.

WYELIMINOWANE CZUJNIKI MECHANICZNE
Nowa konstrukcja urządzenia pozwoliła na wyeliminowanie mechanicznych krańcówek co przekłada się wydatnie na zmniejszenie problemów z tego typu czujnikami i ich kalibracją.

DO 5 PROGRAMÓW ODLEGŁOŚCI TARCZY
Możliwość ustawienia od 2 do 5 odległości tarczy. Pracownik techniczny strzelnicy, podczas programowania, wybiera ilość programów - odległości jakie dostępne będą dla użytkownika tarczociągu. Dla każdego z programów dostępne będą rożne odległości tarczy.

ODLEGŁOŚCI WYSYŁANIA TARCZY od 5 do 200 metrów
Podczas procesu programowania każdemu programowi dostępnemu dla użytkownika przypisywana jest nazwa oznaczająca odległość w metrach widoczna jednocześnie na wyświetlaczu pilota tarczociągu.
Wersja oprogramowania v3.20 i wyższa, uniemożliwia przypadkowe zaprogramowanie odległości tarczy większej niż długość toru.

PROGRAMOWALNA PRZESTRZEŃ "TARGET GAP"  (wersja oprogramowania v3.20 lub późniejsza)
Na wniosek strzelnic prowadzących zawody strzeleckie na tarczociągach, które wymagają dokładnego określenia odległości linii oddania strzału do tarczy (nie zawsze tarcza parkuje na linii oddania strzału). Sterownik (w wersji oprogramowania co najmniej 3.20) umożliwia zaprogramowanie tej przestrzeni w zakresie od 0 do 200cm. Np zaprogramowanie wartości 30cm oznacza iż tarcza parkując zatrzymuje się na 30cm przed linią oddawania strzału. W związku z tym tarcza wysłana na 25metrów faktycznie przejedzie 24,7m i tym samym znajdzie się w odległości 25metrów od linii oddania strzału. 

PROGRAMOWALNA ODLEGŁOŚĆ "SLOW END"  (wersja oprogramowania v3.20 lub późniejsza)
Wprowadziliśmy możliwość zaprogramowania odległości na jakiej tarcza zaczyna zwalniać przed zatrzymaniem. W sterownikach przed wersją v3.20 odległość ta była ustawiona na stałe i wynosiła 5metrów. W oprogramowaniu v3.20 i wyższym jest ona programowalna i można skrócić ją do max 2metrów. Warto jednak utrzymać większą wartość powolnej jazdy tarczy ze względu na mogący wystąpić niepokój strzelca towarzyszący szybko zbliżającej się tarczy do stanowiska strzeleckiego. 

DANE TECHNICZNE
Maksymalna prędkość transportu tarczy: 4m/s   (transport na odległość 25m - 8sek. , 50m - 13sek.)
Zasilanie systemu: jednofazowe 230VAC, zabezpieczenie 6A
Pobór prądu jednofazowy: max 600W (max prędkość), 100W (min prędkość), postój 6W
Wymiary modułu silnika i sterowania: (dł/szer/wys) 48/60/23 cm
Wymiary wózka tarczy:  (dł/szer/wys) 18/47/25 cm -  bez uchwytu tarczy
Wymiary modułu naciągu linki: (dł/szer/wys) 14/39/15 cm
Warunki pracy:
     temperatura  -20'C do 40'C
     wilgotność     <80%
     elementy elektroniki chronić przed bezpośrednim działaniem wody, w przypadku montażu zewnętrznego
          należy wykonać zadaszenie stanowiska strzeleckiego

Zestaw TRS 3.0
    1x   Moduł silnika i sterowanie waraz z pilotem
    1x   Moduł wózka tarczy wraz z uchwytem tarczy (długość uchwytu zgodnie z zamówieniem)
    1x   Moduł naciągu linki
    Nx   Uchwyt montażowy do szyny  - 2szt na każdy użyty 6'cio metrowy odcinek szyny
    1x   Linka stalowa 3mm w długości zgodnej z zapotrzebowaniem toru

 

 

Zamieszczony poniżej film przedstawia sposób obsługi tarczociągu na bazie sterownika w wersji 2.0System TRS 3.0 na szynie długości 100 metrów

NASZE STEROWNIKI PRACUJĄ JUŻ NA STRZELNICACH - ZAPYTAJ NASZYCH KLIENTÓW O OCENĘ NASZEGO SYSTEMU

STOWARZYSZENIA   STRZELCÓW  CZARNOPROCHOWYCH  ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ - Strzelnica Rybieniec - system pracuje na 4 torach tarczociągów, ustawiono 4 programy (10,15,20 i 25metrów)

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu.