Tarczociąg strzelniczy TRS 3.0 (transporter tarcz)

Odsłony: 574

Modułowy tarczociąg strzelniczy wraz z zaawansowanym systemem sterowania ruchem i odległością.


Kompletny modułowy tarczociąg wraz z innowacyjnym mikroprocesorowym sterownikiem, pozwalającym na płynne sterowanie prędkością ruchu wózka tarczy.  Intuicyjna obsługa przez użytkowników strzelnicy. Proste, samodzielne programowanie modułu sterującego przez obsługę techniczną wyposażenia strzelnicy.


MODUŁOWY SYSTEM MONTAŻU
Mechanikę tarczociągu można zastosować zarówno dla torów 10metrowych jak i 50 metrowych lub dłuższych. Szynę jezdną tarczy stanowi kształtownik 40x80mm i grubości ścianki 3mm. Elementy należy podwiesić do sufitu pomieszczenia lub konstrukcji nośnej za pomocą systemowych wieszaków i prętów gwintowanych.

PROSTE PROGRAMOWANIE PRZEZ OBSŁUGĘ STRZELNICY
Po zainstalowaniu tarczociągu, obsługa strzelnicy wykonuje procedurę programowania sterownika za pomocą wysokokontrastowego wyświetlacza i przycisków umieszczonych na module sterownika. Konieczne będzie jedynie przypisanie odległości do poszczególnych programów i tarczociąg zacznie działać prawidłowo.

INTELIGENTNE OBLICZANIE ODLEGŁOŚCI TARCZY
System obsługuje funkcję obliczania odległości tarczy co pozwala na przesunięcie wysłanej tarczy na odległość odpowiadającą innemu programowi bez konieczności przywoływania jej do stanowiska. Dodatkowo, niezależnie od ustawionej max prędkości wózka, tarcza zatrzyma się zawsze w zadanej odległości od stanowiska. W standardowych "sterowaniach czasem biegu silnika" problem stanowią też zmienne opory toczenia wózka, które wpływają na prędkość poruszania wózkiem a co za tym idzie różnice w przebytej drodze. W przypadku elektronicznej kontroli odległości tarcza zostanie wysłana zawsze na tą samą odległość niezależnie od oporów czy prędkości silnika. System oblicza również czas potrzebny do wytracenia energii kinetycznej wózka i automatycznie wprowadza korekty hamując odpowiednio wcześniej przed osiągnięciem celu.

OBSŁUGA W RĘKAWICACH
W pilocie zastosowano duże praktycznie bezoporowe przyciski co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia przez użytkownika w rękawiczkach. 

LINKA ZABEZPIECZONA PRZED PRZESTRZELENIEM
Umieszczenie linki napędowej nad szyną wózka pozwoliło na zabezpieczenie przed przypadkowym przestrzeleniem przez użytkownika toru.


POMAGAMY, DOSTOSUJEMY
Nie jesteś pewien czego potrzebuje Twoja strzelnica? Pomożemy w doborze najlepszej konfiguracji systemu - Napisz. Jesteśmy jego producentem więc możemy zmienić praktycznie wszystko.

WYELIMINOWANE CZUJNIKI MECHANICZNE
Nowa konstrukcja urządzenia pozwoliła na wyeliminowanie mechanicznych krańcówek co przekłada się wydatnie na zmniejszenie problemów z tego typu czujnikami i ich kalibracją.

DO 5 PROGRAMÓW ODLEGŁOŚCI TARCZY
Możliwość ustawienia od 2 do 5 odległości tarczy. Pracownik techniczny strzelnicy, podczas programowania, wybiera ilość programów - odległości jakie dostępne będą dla użytkownika tarczociągu. Dla każdego z programów dostępne będą rożne odległości tarczy.

ODLEGŁOŚCI WYSYŁANIA TARCZY od 5 do 200 metrów
Podczas procesu programowania każdemu programowi dostępnemu dla użytkownika przypisywana jest nazwa oznaczająca odległość w metrach widoczna jednocześnie na wyświetlaczu pilota tarczociągu.

DANE TECHNICZNE
Maksymalna prędkość transportu tarczy: 4m/s   (transport na odległość 25m - 8sek. , 50m - 13sek.)
Zasilanie systemu: jednofazowe 230VAC, zabezpieczenie 6A
Pobór prądu jednofazowy: max 600W (max prędkość), 100W (min prędkość), postój 6W
Wymiary modułu silnika i sterowania: (dł/szer/wys) 48/60/23 cm
Wymiary wózka tarczy:  (dł/szer/wys) 18/47/25 cm -  bez uchwytu tarczy
Wymiary modułu naciągu linki: (dł/szer/wys) 14/39/15 cm
Warunki pracy:
     temperatura  -20'C do 40'C
     wilgotność     <80%
     elementy elektroniki chronić przed bezpośrednim działaniem wody, w przypadku montażu zewnętrznego
          należy wykonać zadaszenie stanowiska strzeleckiego

Zestaw TRS 3.0
    1x   Moduł silnika i sterowanie warz z pilotem
    1x   Moduł wózka tarczy wraz z uchwytem tarczy (długość uchwytu zgodnie z zamówieniem)
    1x   Moduł naciągu linki
    Nx   Uchwyt montażowy do szyny  - 3szt na każdy użyty 6'cio metrowy odcinek szyny
    1x   Linka stalowa 3mm w długości zgodnej z zapotrzebowaniem toru

 

 

Zamieszczony ponirzej film przedstawia sposób obsługi tarczociągu na bazie sterownika w wersji 2.0

 

 

NASZE STEROWNIKI PRACUJĄ JUŻ NA STRZELNICACH - ZAPYTAJ NASZYCH KLIENTÓW O OCENĘ NASZEGO SYSTEMU

STOWARZYSZENIA   STRZELCÓW  CZARNOPROCHOWYCH  ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ - Strzelnica Rybieniec - system pracuje na 4 torach tarczociągów, ustawiono 4 programy (10,15,20 i 25metrów)

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu.