Multiplekser kamer TRS-MUX

Odsłony: 787

Moduł multipleksera kamer i oświetlenia toru TRS-MUX
Zewnętrzny moduł wykonawczy dla zautomatyzowania przełączania kamer oraz oświetlenia toru pozwala na bezobsługowe wyświetlanie obrazu z kamery na monitorze podglądowym tarczy. Pozwala na oszczędność energii elektrycznej poprzez samoczynne załączanie oświetlenia i wyłączanie urządzeń przy długotrwałej bezczynności.

 


SYSTEMY ANALOGOWE KAMER
Obsługa wszystkich analogowych systemów transmisji obrazu HD i SD

NISKONAPIĘCIOWE STEROWANIE OŚWIETLENIEM
Sygnał sterujący oświetleniem posiada bezpieczne napięcie 12V co wyklucza konieczność prowadzenia oddzielnego przewodu zasilania 230 do każdej lampy oświetlenia tarczy osobno.

3 PRZEWODOWA KOMUNIKACJA Z KONTROLEREM TRS3.0
Moduł wymaga trójprzewodowej magistrali komunikacyjnej z tarczociągiem wyposażonym w kontroler z wyjściem sterującym. Funkcja przełącznika kamer nie wymaga podłączenia zasilania modułu MUX. Pozostałe funkcje, sterowanie oświetleniem, sterowanie załączeniem monitora i innych urządzeń wymagają podłączenia zasilania 230 do modułu MUX.

WYŁĄCZNIK CZASOWY
Moduł posiada wyłącznik czasowy bezczynności. Jeśli tarcza nie jest wysyłana przez okres 30 minut, moduł odłączy zasilanie monitora i wyłączy sygnał sterujący oświetleniem toru. Możliwe jest równoznacznie podłączenie sterowania innymi urządzeniami takimi jak wyciąg powietrza ze stanowiska strzeleckiego poprzez użycie stycznika/przekaźnika 230V.

  

PODŁĄCZENIE i ZASADA DZIAŁANIA
Urządzenie pozwala na podłączenie do pięciu kamer w systemie analogowym tak jak sterownik TRS3.0 pozwala na zaprogramowanie do pięciu odległości transportu tarczy. Nie oznacza to jednak konieczności wykorzystania wszystkich kanałów modułu. Jeśli np strzelnica wykorzystuje tylko 4 programy (np: 10,25,50,100m) odległości ale kamery są umieszczone na trzech odległosciach (np: 25,50 i 100m) to kamery podłączamy do złącz kamer o numerach odpowiadających numerom programów 2, 3 i 4. Oświetlenie zaś podłączyć możemy do złącz oświetlenia na wyjściach sterujących 1,2,3 i 4.  W takim wypadku oświetlenie tarczy załączane jest na wszystkich pozycjach tarczy ale podgląd z kamery realizowany jest tylko na trzech ostatnich programach.DANE TECHNICZNE

Zasilanie systemu: z magistrali tarczociągu / jednofazowe 230VAC obciążalne do 300W
Pobór prądu jednofazowy: zależny od podłączonych urządzeń
Montaż na szynę DIN
Nie wymaga programowania.
Warunki pracy:
     temperatura  -20'C do 40'C
     wilgotność     <80%
     elementy elektroniki chronić przed bezpośrednim działaniem wody, w przypadku montażu zewnętrznego
          należy wykonać zadaszenie stanowiska strzeleckiego


 

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu - 506032001  k.gula(@)secutronic.pl