Tarczociąg strzelniczy TRS 3.0 (transporter tarcz)

Odsłony: 12802

Modułowy tarczociąg strzelniczy wraz z zaawansowanym systemem sterowania ruchem i odległością.
Kompletny modułowy tarczociąg wraz z innowacyjnym mikroprocesorowym sterownikiem, pozwalającym na płynne sterowanie prędkością ruchu wózka tarczy.  Intuicyjna obsługa przez użytkowników strzelnicy. Proste, samodzielne programowanie modułu sterującego przez obsługę techniczną wyposażenia strzelnicy.

 Sposób obsługi tarczociągu TRS 3.0 w wersji oprogramowania 3.26


MODUŁOWY SYSTEM MONTAŻU
Mechanikę tarczociągu można zastosować zarówno dla torów 10metrowych jak i 50, 100 metrowych lub dłuższych. Szynę jezdną tarczy stanowi kształtownik 40x80mm i grubości ścianki 3mm. Elementy należy podwiesić do sufitu pomieszczenia lub konstrukcji nośnej za pomocą systemowych wieszaków i prętów gwintowanych. System TRS 3.0 pracuje już na strzelnicy z torem o długości 100m - patrz film na dole strony.

PROSTE PROGRAMOWANIE PRZEZ OBSŁUGĘ STRZELNICY
Po zainstalowaniu tarczociągu, obsługa strzelnicy wykonuje procedurę kalibracji (odległości referencyjnej, długości całkowitej toru) oraz programowania sterownika (wartości odległości dla programów) za pomocą wysokokontrastowego wyświetlacza OLED i przycisków umieszczonych na module sterownika.

INTELIGENTNE OBLICZANIE ODLEGŁOŚCI TARCZY
System obsługuje funkcję obliczania odległości tarczy co pozwala na przesunięcie wysłanej tarczy na odległość odpowiadającą innemu programowi bez konieczności przywoływania jej do stanowiska. Dodatkowo, niezależnie od ustawionej max prędkości wózka, tarcza zatrzyma się zawsze w zadanej odległości od stanowiska. W standardowych "sterowaniach czasem biegu silnika" problem stanowią też zmienne opory toczenia wózka, które wpływają na prędkość poruszania wózkiem a co za tym idzie różnice w przebytej drodze. W przypadku elektronicznej kontroli odległości tarcza zostanie wysłana zawsze na tą samą odległość niezależnie od oporów czy prędkości silnika. System oblicza również czas potrzebny do wytracenia energii kinetycznej wózka i automatycznie wprowadza korekty hamując odpowiednio wcześniej przed osiągnięciem celu.

OBSŁUGA W RĘKAWICACH
W pilocie zastosowano duże praktycznie bezoporowe przyciski co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia przez użytkownika w rękawiczkach. 

LINKA ZABEZPIECZONA PRZED PRZESTRZELENIEM
Umieszczenie linki napędowej nad szyną wózka pozwoliło na zabezpieczenie przed przypadkowym przestrzeleniem przez użytkownika toru.

 


NOWA FUNKCJONALNOŚĆ MODUŁ TRS-MUX  - sterowanie obrazem z kamer, oświetleniem i innymi urządzeniami elektrycznymi na torze
Tarczociągi wykonane od sierpnia 2023r posiadają dodatkową magistralę sterowania modułami zewnętrznymi. Moduł TRS-MUX pozwala na podłączenie do 5 kamer po jednej na każdą zaprogramowaną odległość tarczy. Jest również dostępne sterowanie oświetleniem dla każdej z odległości na torze strzeleckim. MUX automatycznie wyłącza zasilanie monitora. Można również sterować np zasilaniem wentylatora odprowadzającego powietrze ze stanowiska strzeleckiego.  

 

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI O MODULE TRS-MUX 
POMAGAMY, DOSTOSUJEMY
Nie jesteś pewien czego potrzebuje Twoja strzelnica? Pomożemy w doborze najlepszej konfiguracji systemu - Napisz. Jesteśmy jego producentem więc możemy zmienić praktycznie wszystko.

CIĄGLE AKTUALIZUJEMY OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA
Nasi klienci, którzy zakupili tarczociągi przed wprowadzeniem nowych funkcji do oprogramowania mogą przesłać nam swój sterownik do aktualizacji. Usługa aktualizacji jest całkowicie bezpłatna a jedyny koszt stanowi przesyłka kurierska.

WYELIMINOWANE CZUJNIKI MECHANICZNE
Nowa konstrukcja urządzenia pozwoliła na wyeliminowanie mechanicznych krańcówek co przekłada się wydatnie na zmniejszenie problemów z tego typu czujnikami i ich kalibracją.

DO 5 PROGRAMÓW ODLEGŁOŚCI TARCZY
Możliwość ustawienia od 2 do 5 odległości tarczy. Pracownik techniczny strzelnicy, podczas programowania, wybiera ilość programów - odległości jakie dostępne będą dla użytkownika tarczociągu. Dla każdego z programów dostępne będą rożne odległości tarczy.

ODLEGŁOŚCI WYSYŁANIA TARCZY od 10 do 200 metrów
Podczas procesu programowania każdemu programowi dostępnemu dla użytkownika przypisywana jest nazwa oznaczająca odległość w metrach widoczna jednocześnie na wyświetlaczu pilota tarczociągu.
Wersja oprogramowania v3.20 i wyższa, uniemożliwia przypadkowe zaprogramowanie odległości tarczy większej niż długość toru.

PROGRAMOWALNA PRZESTRZEŃ "TARGET GAP"  (wersja oprogramowania v3.20 lub późniejsza)
Na wniosek strzelnic prowadzących zawody strzeleckie na tarczociągach, które wymagają dokładnego określenia odległości linii oddania strzału do tarczy (nie zawsze tarcza parkuje na linii oddania strzału). Sterownik (w wersji oprogramowania co najmniej 3.20) umożliwia zaprogramowanie tej przestrzeni w zakresie od 0 do 200cm. Np zaprogramowanie wartości 30cm oznacza iż tarcza parkując zatrzymuje się na 30cm przed linią oddawania strzału. W związku z tym tarcza wysłana na 25metrów faktycznie przejedzie 24,7m i tym samym znajdzie się w odległości 25metrów od linii oddania strzału. 

PROGRAMOWALNA ODLEGŁOŚĆ "SLOW END"  (wersja oprogramowania v3.20 lub późniejsza)
Wprowadziliśmy możliwość zaprogramowania odległości na jakiej tarcza zaczyna zwalniać przed zatrzymaniem. W sterownikach przed wersją v3.20 odległość ta była ustawiona na stałe i wynosiła 5metrów. W oprogramowaniu v3.20 i wyższym jest ona programowalna i można skrócić ją do max 2metrów. Warto jednak utrzymać większą wartość powolnej jazdy tarczy ze względu na mogący wystąpić niepokój strzelca towarzyszący szybko zbliżającej się tarczy do stanowiska strzeleckiego. 

DODATKOWY UCHWYT CZUJNIKA NA SZYNĘ (OPCJA) - PŁYTA NAPĘDOWA ZA STANOWISKIEM STRZELECKIM
W przypadku konieczności umieszczenia płyty silnika z tyłu, za stanowiskiem strzeleckim (nie nad głową strzelca) przygotowaliśmy dodatkowy uchwyt czujnika parkowania montowany na szynę toru wózka. Jeśli Twoja strzelnica wymaga takiego montażu, zgłoś tą potrzebę przy zamówieniu urządzeń. Podaj tez przybliżoną długość "martwej strefy szyny". Przygotujemy niezbędne elementy oraz czujnik z odpowiednio długim przewodem.   

DANE TECHNICZNE
Maksymalna prędkość transportu tarczy: 4m/s   (transport na odległość 25m - 8sek. , 50m - 13sek. przy silniku 2500rpm)
Zasilanie systemu: jednofazowe 230VAC, zabezpieczenie 6A
Pobór prądu jednofazowy: max 600W (max prędkość), 100W (min prędkość), postój 6W
Wymiary modułu silnika i sterowania: (dł/szer/wys) 48/60/23 cm
Wymiary wózka tarczy:  (dł/szer/wys) 18/47/25 cm -  bez uchwytu tarczy
Wymiary modułu naciągu linki: (dł/szer/wys) 14/39/15 cm
Warunki pracy:
     temperatura  -20'C do 40'C
     wilgotność     <80%
     elementy elektroniki chronić przed bezpośrednim działaniem wody, w przypadku montażu zewnętrznego
          należy wykonać zadaszenie stanowiska strzeleckiego

Zestaw TRS 3.0 :
    1x   Moduł silnika i sterowanie wraz z pilotem
    1x   Moduł wózka tarczy wraz z uchwytem prętowym tarczy (długość uchwytu zgodnie z zamówieniem)
    1x   Moduł naciągu linki
Dodatkowo, zależnie od długości toru tarczy : 
    Uchwyt montażowy do szyny  - 2szt na każdy użyty 6'cio metrowy odcinek szyny w tym jeden z układem rolek dla podtrzymania linki
    Linka stalowa 3mm w długości zgodnej z zapotrzebowaniem toru

 

 

 

Bardzo ładnie zamontowany samodzielnie system TRS 3.0 na strzelnicy o 4 torach długości 100m. (fotografia właściciela strzelnicy)

8.10.2022 - Otwarcie toruńskiej strzelnicy GunStorm.pl wyposażonej oczywiście w tarczociągi TRS3.0.
Jako pierwszy strzelnice odwiedził Michał Kwiatkowski z kanału STRZELNICA.TV na Youtube. Michał przyozdobił swoją naklejką banerek TRS3.0.  Dziękujemy, teraz jest ładniejszy. ;-)

 

 

Zamieszczony poniżej film przedstawia sposób obsługi tarczociągu na bazie sterownika w wersji 2.0System TRS 3.0 na szynie długości 100 metrów

URZĄDZENIA PRACUJĄ JUŻ NA STRZELNICACH

       

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu - 506032001  k.gula(@)secutronic.pl